Díjátadó és WOK koncert
A fuldugo.hu és a jolhallod.hu együttmőąködése és a tavalyi siker révén idén is megrendezésre került az a verseny, mely lehetőséget biztosított a tehetséges zenekarok és DJ-k számára szerzeményeik népszerőąsítésére. A versenyen részt vehetett minden olyan zenész, zenekar, DJ, előadó, akik saját dallal rendelkeznek. Számos értékes nyeremény mellett a 10 legtöbb szavazatot győąjtő zenekar egyike egy videoklippel lehetett gazdagabb, melynek forgatására a díjátadó előtt kerül sor.
Célunk: felhívni a figyelmet a hallásvédelem fontosságára és minél több emberrel megismertetni speciális füldugóinkat. Remek alkalmat nyújtott erre a videoklip verseny, mivel a többség nem gondolná, hogy a hétköznapokban mennyi káros hanghatás támadja füleinket a közlekedési zajoktól a háztartási gépekéig. A zenészeket emellett a próbák és a fellépések alkalmával gyakran komoly, túlzott zajhatás éri, mely nagyon könnyen, észrevétlenül a hallás épségének rovására mehet, ezért náluk kiemelten fontos a hallásvédelemmel foglalkozni.
A verseny díjátadója és a nyertes klipjének premierje november 16-án, szombaton kerül megrendezésre a Szilvuplé Varieté falain belül (1064 Budapest, Ó u. 33.) 18 órakor. A részvétel természetesen ingyenes. A rendezvényre szeretettel várunk minden érdeklődőt, aki kíváncsi a nyertesekre, az elkészült videoklipre, megismerne minket vagy szeretné kipróbálni füldugóinkat.
Aktuális
Gyerekek és úszós füldugók: Amit tudni érdemes
Sok család számára a nyári szórakozás nagy részét képezi, amikor a kertben vagy bárhol máshol csobbannak egyet a medencében, vagy ellátogatnak a legközelebbi strandra, hogy lehűtsék magukat a vízben. A fülproblémákkal küzdő gyermekek számára gyakran javasolják a úszáshoz alkalmas füldugók használatát, de honnan tudhatjuk, hogy mikor és milyenre van szüksége?
COVID-19 és halláskárosodás: Mit tudunk?
A koronavírust mára számos hosszú távú szövődménnyel összekapcsolták, beleértve a szívkárosodást, a tüdőkárosodást és a neurológiai rendellenességeket. Az egyik feltörekvő kutatási terület témája a halláskárosodás és a fülzúgás kapcsolata a koronavírussal – akár tünetként, akár szövődményként napokkal vagy hetekkel később.
Hallás világnapja 2021: Hallásgondozás mindenkinek
A 2021-es hallás világnapja a World Report on Hearing elindítását jelenti, mely egy globális felhívás a halláskárosodás és a fülbetegségek egy életen át tartó kezeléséről.
A halláskárosodás hatása a kapcsolatokra
„Nem minden rólad szól” – ahogy mondani szokták. Ez az élet számos területére érvényes, de különösen igaz, amikor valakinek a hallása már nem olyan, mint korábban. A halláskárosodás sosem csak azt érinti, aki együtt él vele, vegyük figyelembe, hogyan hat ez a kapcsolatokra. Kutatások azt mutatják, hogy a kezeletlen halláskárosodás negatív hatással lehet a családdal és a barátokkal való kapcsolatainkra, különösen a hozzánk legközelebb állók esetében, például a párunknál.
Koncentráció az osztályban: 10-ből 1 gyermek fültokot visel
Egyre gyakrabban látható, hogy gyermekek fültokot viselnek az osztályban. Persze nem azt a típust, melyből zene szól, hanem speciális hallásvédőt. A gyerekek kevésbé kalandoznak el és jobban tudnak koncentrálni. A kutatások szerint ez javítja az iskolai teljesítményt. Azokban az iskolákban, ahol fültokot bocsátanak a diákok rendelkezésére, ez nagyon jól működik. És sok szülő is vásárol a gyermekének fültokot az iskolában használni. Hollandiában a gyerekek 10-15 százaléka visel hallásvédőt, hogy jobban tudjon koncentrálni az osztályban. A népszerűsége pedig egyre csak növekszik. Vajon miért van ez?