Élet a díjátadó után
Magunk mögött hagytuk már jócskán a 2013-as év Jólhallod videoklip versenyét, azonban nem feledkeztünk meg nyerteseinkről, akikkel azóta történt egy s más. Többek között a díjazottak közül néhányan lehetőséget kaptak, hogy a Budaörs Rádió mikrofonjai mögül szólalhassanak meg PR interjú keretein belül.
Elsőként Varga Sándor, alias Stepbuster lehetett a stúdió vendége. Sanyi a DJ és producer kategóriában zárt nyertesként versenyünkön. A DJ Tanfolyam támogatásával kapott DJ tanfolyam és a Wizz Records által felajánlott zenemasterelés mellett díjai közé tartozott ez a PR interjú is. Természetesen mivel a hallásvédelem jegyében szerveződött a verseny, a füldugó.hu egy Alpine MusicSafe Pro füldugóval egészítette ki a nyeremények listáját.
Az interjúról készült felvételt az alábbi linken hallgathatjátok meg, ahol Sanyi beszél többek között arról, hogyan szeretné lenyőągözni közönségét. A felvételben meghallgathatjátok a nyertes számot, mely a „Yo-yo” címet kapta.
Nagy Amarillisz, a Napkutya zenekar fronténekesnője január 7-én szerepelt a Budaörs Rádió Térerő címőą mőąsorában vendégként. A Napkutya volt a tavalyi év Jólhallod versenyének győztese. Az interjúról készült felvételt az alábbi linken tudjátok meghallgatni, melyben a nyertes dal, a Kockás is szerepel. Megtudhatjátok, honnan ered a zenekar neve, informálódhattok a csapat készülőben lévő lemezéről, és a versenyen nyert új videoklipről is elhangzik pár érdekesség.
A B.L.EVE formáció (Sári Évi és Krakk Bálint) január 9-én volt a rádió vendége. A Jólhallod verseny egyik különdíjasaiként végeztek. A velük készült interjú szintén meghallgatható. A B.L.EVE elmeséli, mit takar a „live act”, melyet ők is képviselnek, illetve megtudhatjátok, hogyan indult el a formáció. A mőąsorban természetesen az általuk nevezett dal is elhangzik.
Aktuális
Gyerekek és úszós füldugók: Amit tudni érdemes
Sok család számára a nyári szórakozás nagy részét képezi, amikor a kertben vagy bárhol máshol csobbannak egyet a medencében, vagy ellátogatnak a legközelebbi strandra, hogy lehűtsék magukat a vízben. A fülproblémákkal küzdő gyermekek számára gyakran javasolják a úszáshoz alkalmas füldugók használatát, de honnan tudhatjuk, hogy mikor és milyenre van szüksége?
COVID-19 és halláskárosodás: Mit tudunk?
A koronavírust mára számos hosszú távú szövődménnyel összekapcsolták, beleértve a szívkárosodást, a tüdőkárosodást és a neurológiai rendellenességeket. Az egyik feltörekvő kutatási terület témája a halláskárosodás és a fülzúgás kapcsolata a koronavírussal – akár tünetként, akár szövődményként napokkal vagy hetekkel később.
Hallás világnapja 2021: Hallásgondozás mindenkinek
A 2021-es hallás világnapja a World Report on Hearing elindítását jelenti, mely egy globális felhívás a halláskárosodás és a fülbetegségek egy életen át tartó kezeléséről.
A halláskárosodás hatása a kapcsolatokra
„Nem minden rólad szól” – ahogy mondani szokták. Ez az élet számos területére érvényes, de különösen igaz, amikor valakinek a hallása már nem olyan, mint korábban. A halláskárosodás sosem csak azt érinti, aki együtt él vele, vegyük figyelembe, hogyan hat ez a kapcsolatokra. Kutatások azt mutatják, hogy a kezeletlen halláskárosodás negatív hatással lehet a családdal és a barátokkal való kapcsolatainkra, különösen a hozzánk legközelebb állók esetében, például a párunknál.
Koncentráció az osztályban: 10-ből 1 gyermek fültokot visel
Egyre gyakrabban látható, hogy gyermekek fültokot viselnek az osztályban. Persze nem azt a típust, melyből zene szól, hanem speciális hallásvédőt. A gyerekek kevésbé kalandoznak el és jobban tudnak koncentrálni. A kutatások szerint ez javítja az iskolai teljesítményt. Azokban az iskolákban, ahol fültokot bocsátanak a diákok rendelkezésére, ez nagyon jól működik. És sok szülő is vásárol a gyermekének fültokot az iskolában használni. Hollandiában a gyerekek 10-15 százaléka visel hallásvédőt, hogy jobban tudjon koncentrálni az osztályban. A népszerűsége pedig egyre csak növekszik. Vajon miért van ez?