Lezárult az idei Jólhallod kampány
Idei Jólhallod kampányunk ismét lehetőséget adott a tehetséges zenészek számára, hogy saját videoklipet, illetve egyéb értékes díjakat nyerhessenek. A verseny lezárására a szombaton megrendezett díjátadó keretein belül került sor. Az előadók és a zenekarok szeptembertől küldhették be jelentkezésüket, így összesen 6 hét állt rendelkezésükre, hogy rajongótáborukat megmozgatva annyi lájkot győąjtsenek, mely elég a 10 legtöbb szavazatot szerzők közé jutáshoz.
Nagy örömünkre rengeteg tehetséges csapat és egyéni előadó nevezett. A szavazók is rendkívüli aktivitást mutattak, több mint 30 000 szavazat győąlt össze. A győąjtögetésre plusz egy hetet adtunk a versenyzőknek, ebben az időszakban is nagy mozgolódás volt a helyezettek között. A 10 legtöbb lájkkal rendelkező csapat közül szakmai zsőąrink választotta ki a legjobbakat.
Ez alapján:
- I. helyezett: Napkutya - saját videoklip (PZMedia)
- II. helyezett: Jászmagyarok - 45 000 Ft értékőą vásárlási utalvány (Vintage ‘52, Tajti Music)
- III. helyezett: The Batteries, The Blast - 15 000 Ft értékőą vásárlási utalvány (Tajti Music, E-Zenebolt)
- DJ kategória: Stepbuster - DJ tanfolyam (DJ Tanfolyam), zene masterelés (Wizz Records)
- Különdíj: Mylord, B.L.EVE, Calm Spirit
Az egyes kategóriák nyertesei a Budaörs Rádió jóvoltából rádiós megjelenésre is szert tesznek, továbbá minden díjazott Alpine füldugókkal gazdagodott a füldugó.hu felajánlásának köszönhetően.
A verseny lezárásául szolgáló szombati díjátadót a budapesti Szilvuplé Varietében rendeztük meg, ahol nem csak a nyeremények kerültek átadásra, hanem bemutattuk a győztes csapat videoklipjét. Az este záróakkordjaként fellépett a WOK zenekar, akik szintén a rendezvényen láthatták először elkészült videójukat. Végül, de nem utolsó sorban a The Blast zenekar akusztikus formációja tette fel a pontot az “i”-re három dal előadásával.
Köszönjük a részvételt a jelentkezőknek és a szavazóknak, továbbá minden partnerünknek a felajánlásokat és az együttmőąködést.
A díjátadón készült további képekért látogass el facebook oldalunkra!
Aktuális
Gyerekek és úszós füldugók: Amit tudni érdemes
Sok család számára a nyári szórakozás nagy részét képezi, amikor a kertben vagy bárhol máshol csobbannak egyet a medencében, vagy ellátogatnak a legközelebbi strandra, hogy lehűtsék magukat a vízben. A fülproblémákkal küzdő gyermekek számára gyakran javasolják a úszáshoz alkalmas füldugók használatát, de honnan tudhatjuk, hogy mikor és milyenre van szüksége?
COVID-19 és halláskárosodás: Mit tudunk?
A koronavírust mára számos hosszú távú szövődménnyel összekapcsolták, beleértve a szívkárosodást, a tüdőkárosodást és a neurológiai rendellenességeket. Az egyik feltörekvő kutatási terület témája a halláskárosodás és a fülzúgás kapcsolata a koronavírussal – akár tünetként, akár szövődményként napokkal vagy hetekkel később.
Hallás világnapja 2021: Hallásgondozás mindenkinek
A 2021-es hallás világnapja a World Report on Hearing elindítását jelenti, mely egy globális felhívás a halláskárosodás és a fülbetegségek egy életen át tartó kezeléséről.
A halláskárosodás hatása a kapcsolatokra
„Nem minden rólad szól” – ahogy mondani szokták. Ez az élet számos területére érvényes, de különösen igaz, amikor valakinek a hallása már nem olyan, mint korábban. A halláskárosodás sosem csak azt érinti, aki együtt él vele, vegyük figyelembe, hogyan hat ez a kapcsolatokra. Kutatások azt mutatják, hogy a kezeletlen halláskárosodás negatív hatással lehet a családdal és a barátokkal való kapcsolatainkra, különösen a hozzánk legközelebb állók esetében, például a párunknál.
Koncentráció az osztályban: 10-ből 1 gyermek fültokot visel
Egyre gyakrabban látható, hogy gyermekek fültokot viselnek az osztályban. Persze nem azt a típust, melyből zene szól, hanem speciális hallásvédőt. A gyerekek kevésbé kalandoznak el és jobban tudnak koncentrálni. A kutatások szerint ez javítja az iskolai teljesítményt. Azokban az iskolákban, ahol fültokot bocsátanak a diákok rendelkezésére, ez nagyon jól működik. És sok szülő is vásárol a gyermekének fültokot az iskolában használni. Hollandiában a gyerekek 10-15 százaléka visel hallásvédőt, hogy jobban tudjon koncentrálni az osztályban. A népszerűsége pedig egyre csak növekszik. Vajon miért van ez?