Kecskeméten röpködtek a füldugók
Az augusztus első hétvégéje nagy izgalmakat tartogatott számunkra. A szombatot és a vasárnapot Kecskeméten a Nemzetközi Repülőnap és Haditechnikai Bemutatón töltöttük, mely rengeteg látványos és jó néhány hangos programmal igyekezett elkápráztatni az odalátogató több száz embert.
Az egyéni produkciók mellett mindkét napon katonai, polgári és oldtimer bemutatók színesítették a levegőt, egyes esetekben szó szerint is. Nemzetközileg elismert csapatok szelték át a forró augusztusi levegőt, köztük az orosz légierő mőąrepülő pilótái, a Russzkije Vityazi, vagyis Orosz Vitézek. Nem csak a levegőben, a földön is repülőeszközök sora nyújtott érdekes látnivalót a szemlélődőknek.
Utóbbiak persze nem jártak akkora hangzavarral, mint a légi bemutatók. Nagy örömünkre viszont rengeteg olyan látogatót és családot volt szerencsénk találni, akik eleve hallásvédelemmel felszerelkezve érkeztek a rendezvényre. Mások reménykedve siettek sátrunkhoz megkönnyebbülést jelentő füldugó vagy fültok reményében. Olykor maguk a gyerekek vonszolták szüleiket standunkhoz, mert nem bírták elviselni a hangzavart. Érthető, hiszen az ő füleik sokkal érzékenyebbek a zajokra, mint a felnőtteké.
Sokan újdonságként ismerkedtek meg termékeinkkel, sokan pedig tudatosan minket keresve érkeztek a sátorhoz egy próbára vagy már vásárlási szándékkal.
Aktuális
Gyerekek és úszós füldugók: Amit tudni érdemes
Sok család számára a nyári szórakozás nagy részét képezi, amikor a kertben vagy bárhol máshol csobbannak egyet a medencében, vagy ellátogatnak a legközelebbi strandra, hogy lehűtsék magukat a vízben. A fülproblémákkal küzdő gyermekek számára gyakran javasolják a úszáshoz alkalmas füldugók használatát, de honnan tudhatjuk, hogy mikor és milyenre van szüksége?
COVID-19 és halláskárosodás: Mit tudunk?
A koronavírust mára számos hosszú távú szövődménnyel összekapcsolták, beleértve a szívkárosodást, a tüdőkárosodást és a neurológiai rendellenességeket. Az egyik feltörekvő kutatási terület témája a halláskárosodás és a fülzúgás kapcsolata a koronavírussal – akár tünetként, akár szövődményként napokkal vagy hetekkel később.
Hallás világnapja 2021: Hallásgondozás mindenkinek
A 2021-es hallás világnapja a World Report on Hearing elindítását jelenti, mely egy globális felhívás a halláskárosodás és a fülbetegségek egy életen át tartó kezeléséről.
A halláskárosodás hatása a kapcsolatokra
„Nem minden rólad szól” – ahogy mondani szokták. Ez az élet számos területére érvényes, de különösen igaz, amikor valakinek a hallása már nem olyan, mint korábban. A halláskárosodás sosem csak azt érinti, aki együtt él vele, vegyük figyelembe, hogyan hat ez a kapcsolatokra. Kutatások azt mutatják, hogy a kezeletlen halláskárosodás negatív hatással lehet a családdal és a barátokkal való kapcsolatainkra, különösen a hozzánk legközelebb állók esetében, például a párunknál.
Koncentráció az osztályban: 10-ből 1 gyermek fültokot visel
Egyre gyakrabban látható, hogy gyermekek fültokot viselnek az osztályban. Persze nem azt a típust, melyből zene szól, hanem speciális hallásvédőt. A gyerekek kevésbé kalandoznak el és jobban tudnak koncentrálni. A kutatások szerint ez javítja az iskolai teljesítményt. Azokban az iskolákban, ahol fültokot bocsátanak a diákok rendelkezésére, ez nagyon jól működik. És sok szülő is vásárol a gyermekének fültokot az iskolában használni. Hollandiában a gyerekek 10-15 százaléka visel hallásvédőt, hogy jobban tudjon koncentrálni az osztályban. A népszerűsége pedig egyre csak növekszik. Vajon miért van ez?