Blog

Legtöbbünk számára a repülés nem mindennapos dolog. Kell néhány alkalom, mire kialakul egy rutin, mit vihetünk magunkkal, hogyan csomagoljuk, illetve mivel tehetjük kényelmesebbé az utazásunkat. Utóbbira nézünk meg néhány példát.

A stressz gyakran befolyásolja az alvás minőségét és időtartamát. A stressz és az alváshiány egyaránt súlyos hatással van a fizikai és a mentális egészségre. A szakértők 7-9 óra alvást javasolnak kortól és egyéb tényezőktől függően.

A halláscsökkenés bizonyos kockázati tényezői egyértelműek – gondoljunk az öregedésre, a túlzott zajszintre vagy a traumás agysérülésre –, de más kiváltó okok nem igazán ismertek. Íme hét kockázati tényező, melyek meglepőek lehetnek.

Amikor hét közben rosszul alszunk, azzal a gondolattal kényeztetjük magunkat, hogy majd hétvégén pótoljuk az elmaradt órákat. Azonban egy új tanulmány rossz hírekkel szolgál ezzel kapcsolatban: a hétvégi alvás nem változtatja meg a kiesett órák okozta káros hatásokat.

A nagy fővárosok rendkívül sokféle látnivalót, gazdag kulturális életet és nagyon eleven, egyben zajos környezetet nyújtanak. Különösen a metró mindennapos fémes csikorgása fülsüketítő és könnyen nem kívánt következményeket okozhat a fülek számára.

Ha koncerten vagy fesztiválon veszel részt, természetes, hogy véded a füleid füldugóval (ugye?). Számos kutatás kimutatta már, hogy a profi zenészeknek ezt a szokást minél hamarabb rutinná kell tenniük. Hiszen közel négyszer nagyobb esélyük van hallásuk elvesztésére, mint az átlagembereknek. Emellett a zenészek 57%-kal nagyobb valószínűséggel tapasztalnak fülzúgást a hangos zajok miatt.

A babák és a gyerekek füle rendkívül érzékeny a hangokra. Hangos zajok azonban gyakran tapasztalhatók olyan rendezvényeken, mint buli, meccs vagy felvonulás. A szakemberek felhívják a figyelmet a halláskárosodástól szenvedő gyerekek egyre növekvő számára. Természetesen célszerű elkerülni a túlzott hangerőt, amennyire lehetséges. De sajnos ez nem mindig oldható meg, de nem is feltétlenül szükséges. Hiszen az Alpine többféle lehetőséget kínál a gyerekek hallásának védelmére.

Egy jó kezdet már fél siker. Ezért teszünk fogadalmakat, nem igaz? Indítsd az őszt ezekkel a tippekkel, javítsd a koncentrációd és hatékonyabb légy a munkádban. Használd őket az év végi hajrában, hogy kitűnj a munkahelyeden. (És akár még azt az előléptetést is sikerül megcsípni.)

Ha arra gondolunk, hogy „hallásvédő használata kötelező”, eszünkbe juthatnak azok a kék-fehér táblák, melyeken egy fültokot viselő fejet látunk. Ez a tábla szorosan kapcsolódik az építőiparhoz. Hallásvédelemre nagy szükség van ebben az iparágnak, de vannak más szakmák is, ahol javasolt a használat. A rendőrök, életmentők vagy akár a légiutas-kísérők is alkalmazhatnak zajvédelmet.

A korlátlan ideig tartó fülhallgatós zenehallgatás manapság elképzelhetetlen. A tanulmányok aggasztó eredményeket mutatnak, lassan el kell gondolkodnunk, megéri-e. Könnyen megeshet, hogy a zenelejátszók nem felelnek meg a követelményeknek és halláskárosodást okozhatnak.

A füldugók általában jól ismertek, de a fülvédőket sokan nem tudják hova tenni. A fülvédők egyszerűen megfogalmazva olyan eszközök, melyek lefedik a füleket. De többféle változatuk van és köztük nagyok a különbségek, más egy építkezéseken használt fültok és egy zenehallgatáshoz való fejhallgató. Épp azért született ez a cikk, hogy különbséget tegyünk a hallásvédő, a fülvédő és a fejhallgató között.

Egy normál terhesség esetén a a szülőknek általában 40 hetet kell várni arra, hogy üdvözöljék a kis csodát. Innentől az élet azonnal gyökeresen megváltozik. A kórházból kilépve anyává és apává váltok. Ne vesztegessétek az időt, éljetek át minden gyönyörű pillanatot a kicsivel, mert az idő csak úgy repül. Természetesen minden gondoskodást meg akartok adni az egyetlen picinyeteknek, amit csak lehet, és a hallásvédelem egy tökéletes példa erre.

Képzeljünk el egy szép nyári napot, amikor semmi másra nem vágyunk, mint kiszabadulni a lakásból. Természetesen egy csomó dolgot csinálhatnánk. Felfrissülhetnénk megmártózva egy medencében vagy túrázhatnánk az erdőben? Egy motoros kirándulás vagy piknik a parkban? Hogy egy gyönyörű frázissal éljünk: "Az élet döntések sorozata". Rengeteg a lehetőség, de a személyes preferenciák érvényesülnek. Ez hasonló, mint kiválasztani a megfelelő füldugót. Mit is keresel pontosan?

Ebben a cikkben az alvásról és a legjobb alvó pozícióról beszélünk. Te is olyan ember vagy, aki képes órákig ágyban maradni némi extra szundiért? Vagy elég 5-6 óra pihenés is? Hogy kinek hány óra alvásra van szüksége, egyénenként nagyon eltérő lehet. Néhány ember tényleg 8 óra alvást igények, másoknak pedig ennél kevesebb is elég ahhoz, hogy másnap frissek legyenek. Az alvással töltött órák száma mellett a fekvőhelyzet is rendkívül fontos. Melyik a tökéletes alvópóz?

Majdnem mindenki ismer a környezetében olyan embert, aki bárhol és minden lehetséges vagy lehetetlen helyzetben képes elaludni. Egy székre támaszkodva, összepréselődve a repülőn vagy fejjel lefelé egy kanapén. Néha feltesszük magunknak a kérdést: hogy lehetséges ez és nekem miért nem megy? Sajnos nem mindenkit áldott meg a sors ilyen „ajándékkal”, ezért más eszközökhöz kell folyamodnunk egy kellemes alvásért. Ezért manapság egyre többen alszanak füldugóval, de mennyire jó a füleknek, ha minden éjjel így alszunk?

Megvan már a jegyed a következő filmre, melyet moziban nézel meg? Hétről-hétre jönnek ki az izgalmas újdonságok, így a mozi méltán népszerű program. A mozilátogatás általában sikeres estét ígér, a hatalmas képernyő és a telt hangzás miatt a film különösen intenzív élményt nyújt. Egyes moziknál ez az intenzitás néha már egy kicsit túl jó is. A képi és hangtechnikai elemek kombinációja fokozza a hatást, mégis sokan kérdezik, miért kell ennyire hangosnak lennie.

A hangokra való túlérzékenység nagyon gyakori az autizmussal élők körében. Ha túlérzékeny vagy a hangokra, egy hallásvédő segítségedre lehet. Például munkahelyen vagy amikor a városban sétálsz. A hangokra való túlérzékenység nagyon gyakori az autizmussal élők körében. Ha túlérzékeny vagy a hangokra, egy hallásvédő segítségedre lehet. Például munkahelyen vagy amikor a városban sétálsz. A zaj kizárásával kevesebb inger ér. Az Alpine-nál rendszeresen kapunk kérdéseket autizmussal élő emberektől. Így kerültünk kapcsolatba a 23 éves Alex-szel.

Bárkit tekinthetünk zenésznek, aki zenél. Akár hivatásos fellépő, akár diák, aki hobbiból játszik zongorán. Mind különböző típusú zenészek. Zenész a gitáros, a zongorista, de ugyanúgy zenész a DJ és az énekes is. Amikor ők összeállnak, bandáról vagy zenekarról beszélhetünk. Minden zenész számára előnyt jelent egy füldugó, mely megvédi a hallását vagy javítja a teljesítményét.

Bárányok számolgatása, egy pohár meleg tej, olvasás... Néha semmi sem működik, amikor próbálunk elaludni. Tudtad, hogy ennél több dolog van, melyeket megtehetsz a jó éjszakai pihenés esélyének növelésére? Ezzel a 6 praktikus tippel szinte garantált, hogy csodálatos alvás vár rád éjjel!

Egyre gyakrabban látunk fülvédőt viselő gyermekeket az iskolákban. Nem azt a fajtát, melyből zene szól, hanem speciális gyermek fültokot. Kevésbé kalandoznak el a gyerekek és így jobban tudnak koncentrálni. Kutatások szerint ez javítja a teljesítményt a tanulásban. Azokban az iskolákban, ahol fültokot adnak a diákoknak, fantasztikusak az eredmények. Sok szülő vásárolja meg a hallásvédőket gyermekeinek. Úgy tűnik, egyre népszerűbbek lesznek. Miért van ez?

Impulzusváráslás vagy egy jól megfontolt döntés. Egyes termékeknél szívesen a dolgok mélyére ásunk mielőtt vásárolnánk, máskor bízunk abban, hogy szerencsésen belenyúlunk. Ez termék függvénye is. Számtalan tanulmány vizsgálta már a fogyasztói magatartást a vásárlási folyamatban. A füldugók esetében például mindkét hozzáállást alkalmazhatjuk. Miután megvettük a füldugót, előfordulhat, hogy azon töprengünk, mennyi ideig és milyen gyakran használhatjuk őket?

A befolyásos holland motoros magazin, a Promoter nemrég jelentetett meg egy széleskörű motoros bukósisak tesztet. A különböző márkájú sisakokat ejtési tesztnek és zajszintmérésnek is alávetették. De milyen is a zajszigetelés a motoros sisakoknál? Füldugó nélkül is motorozhatunk egy jó bukósisakkal?

Időről időre mindenkinek szüksége van egy kis békére és nyugalomra. Például, amikor próbálunk koncentrálni a munkahelyen. Miközben a kollégák már egyértelműen megkezdték a hétvégéjüket. Vagy amikor szeretnénk már elaludni, de a szomszéd gyerekei a kert egyik végéből a másikba kiabálnak. Ilyenkor azt kívánjuk, bárcsak léteznének hangszigetelő füldugók. Olyan, ami kívül tart minden kellemetlen zajt. Van ilyen füldugó?

Nyilvánvaló, hogy a biztonság érdekében szükség van egy jó motoros bukósisakra. Azonban a fülek ugyanúgy védelemre szorulnak motorozásnál. A szélzaj hangja motorozáskor elérheti a 115 dB-t a bukósisak alatt – és ne felejtsük el, hogy a 85 dB feletti zajok halláskárosodást okozhatnak. Sőt, könnyebben elfáradunk, és nem tudjuk a kommunikátort sem használni a túlzott zaj miatt. Tehát a szélzaj egy eléggé központi téma a motorosoknál.

Esther egy hiperérzékeny személy (highly sensitive person - HSP). Mesél nekünk, milyen az, amikor túlzott stimuláció éri. "Rendszeresen a külső ingerektől stimulálva ébredek. A zászlórudat csapkodják a fémkábelek. Sikítozó gyerekek rohangálnak kint. A mosógép hangja. A kutya lába kopog a padlón. Vagy kint ugatnak. És a szelet még nem is említettem..."

Kiszakadni a mindennapok mókuskerekéből és eltölteni egy kellemes nyaralást nyugodt helyen. Felbecsülhetetlen. A munkát letenni azonban nem egyszerű és amikor sikerül is, a vakáció könnyen rémálommá válhat.

Mindenki, aki valaha járt rally-n, elmondhatja, hogy a hangok gyönyörűek, hangosak és egyediek. A motorsportok szerelmesei nagy eséllyel kedvelik ezeket a hangokat. Azonban a rally autók hangja károsíthatja a hallást. Persze ezt senki sem szeretné. Ezért olvasd el tippjeinket a rally versenyekkel kapcsolatban.

Több mint az emberek fele szenved hallásproblémáktól fesztivál vagy koncert után, állapították meg az Alpine Hearing Protection tanulmány adatai. Fülcsengés: nem lehet ez a fesztiválélmények célja. Ezért fogunk ebben a cikkben eloszlatni néhány tévedést a hangos zenével kapcsolatban. Ezzel elkerülhetetlenné válik, hogy az idei fesztiválszezont füldugó nélkül bulizd át!

A motorosok többsége a legnagyobb körültekintéssel szerzi be felszerelését a motorozáshoz. A védőruházat, mint a jó kesztyű, a csizma, az erős nadrág és a motoros dzseki általában a lista elején állnak. A jól illeszkedő bukósisak alapvető kellék. Viszont a hallásvédő fontosságát nem mindig tartják szem előtt. Pedig egy jó csillapítással rendelkező füldugóval még élvezetesebb a motorozás. Ebben a cikkben elmondjuk a füldugós motorozás előnyeit és taglaljuk, kinek melyik hallásvédő a legalkalmasabb.

Gondoltuk, biztosan a lehető leghosszabb ideig szeretnéd használni a füldugódat. Ugyanis a füldugók rendelkeznek egy bizonyos élettartammal, de ha néhány dologra odafigyelsz, hosszabb ideig élvezheted előnyeiket. Ebben a cikkben elmagyarázzuk, hogyan növelheted meg füldugód élettartamát.