A zenészeknél 57%-kal nagyobb a hallásproblémák valószínűsége
Ha koncerten vagy fesztiválon veszel részt, természetes, hogy véded a füleid füldugóval (ugye?). Számos kutatás kimutatta már, hogy a profi zenészeknek ezt a szokást minél hamarabb rutinná kell tenniük. Hiszen közel négyszer nagyobb esélyük van hallásuk elvesztésére, mint az átlagembereknek. Emellett a zenészek 57%-kal nagyobb valószínűséggel tapasztalnak fülzúgást a hangos zajok miatt.
Hallásvesztés zenészeknél
Az Occupational and Environmental Medicine magazin megjelentetett korábban egy német kutatást, feltárva ebben annak minden eredményét. A kutatók hétmillió német 2004 és 2008 közötti orvosi eredményeit vizsgálták. Hárommillióan közülük 19 és 66 év közöttiek voltak, belőlük pedig 2227-en zenészek. Ebben a négyéves vizsgálatban 248.000 halláskárosodásról szóló esettel találkoztak. Ezek közül 238 zenészek hallásproblémájáról szólt.
Az összehasonlítások kimutatták, hogy a zenészek négyszer akkora valószínűséggel tapasztalnak halláscsökkenést. Természetesen ez főleg a színpadon őket érő zenei ingereknek köszönhető. Sokszor és hosszú ideig teszik ki magukat hangos zajnak, így nő a tinnitusz lehetősége. Egész pontosan 57%-kal az átlagemberekhez képest. Mivel a zenészek számára a hallás szent dolog, az olyan problémákat, mint a tinnitusz, nagyon komolyan kell venni.
Hallásvédelem zenészeknek
„Tekintettel a profi zenészek számára és a feltárt eredményekre, levonhatjuk a következtetéseket, egy ilyen probléma akadályozza a zenészeket szakmájukban és súlyos életminőség-romláshoz vezet, a halláskárosodás ebben a csoportban nagy jelentőséggel bír a közegészségügy számára” – mondja a kutatás szerzője. Az adatok azt mutatják, szükség van a megfelelő lépések megtételére.
A kutatók azt javasolják, hogy minden zenész használjon zenei hallásvédőt, függetlenül attól, hogy éppen egy szimfonikus zenekarban hegedül vagy bandában dobol. Ha zenész vagy, és szeretnéd megvédeni a hallásod mindenféle problémától, használj zenészek számára kifejlesztett speciális füldugót.
Forrás: Alpine Hearing Protection
Aktuális
10 jel arra, hogy halláskárosodásod lehet
Minden egészségügyi problémára igaz, hogy minél előbb kezeljük, annál jobb. Igaz ez a halláskárosodásra is. Íme 10 gyakori jel, melyek utalhatnak lehetséges halláskárosodásra.
Hallásvédők nyárra
Minden évszaknak megvannak a legjellemzőbb tevékenységei. A nyár különösen sűrű időszak lehet a szabadtéri programok, utazások, nyaralások és fesztiválok miatt. Mivel az Alpine rengeteg különböző élethelyzetre kínál hallásvédőket, így több olyan termékkel találkozhatunk, melyek jelentősen megkönnyítik és felhőtlenül élménytelivé tehetek az idei nyarunkat.
Gyerekek és úszós füldugók: Amit tudni érdemes
Sok család számára a nyári szórakozás nagy részét képezi, amikor a kertben vagy bárhol máshol csobbannak egyet a medencében, vagy ellátogatnak a legközelebbi strandra, hogy lehűtsék magukat a vízben. A fülproblémákkal küzdő gyermekek számára gyakran javasolják a úszáshoz alkalmas füldugók használatát, de honnan tudhatjuk, hogy mikor és milyenre van szüksége?
COVID-19 és halláskárosodás: Mit tudunk?
A koronavírust mára számos hosszú távú szövődménnyel összekapcsolták, beleértve a szívkárosodást, a tüdőkárosodást és a neurológiai rendellenességeket. Az egyik feltörekvő kutatási terület témája a halláskárosodás és a fülzúgás kapcsolata a koronavírussal – akár tünetként, akár szövődményként napokkal vagy hetekkel később.
Hallás világnapja 2021: Hallásgondozás mindenkinek
A 2021-es hallás világnapja a World Report on Hearing elindítását jelenti, mely egy globális felhívás a halláskárosodás és a fülbetegségek egy életen át tartó kezeléséről.